הדברה נגד נמלים בבית

מחפש אחר הדברת נמלים בבית, בגינה או בחצר? באמצעות המדבירים שלי תוכל לבצע הדברה נגד נמלים בבית במחירים חסרי תקדים, המשך לקרוא וגלה עוד אודות השירות שלנו.

הדברת נמלים בבית על ידי חברה מקצועית

הנמלים ניזונות ממקורות מזון שונים בטבע: צמחים, טרף ונבלות. הנמלים חיות בקינים שהן בונות על גבי הקרקע, על גבי עצים, מתחת לסלעים, מתחת לקרקע, בתוך בולי עץ וניתן להבחין בהן בכל מקום. התמודדויות שונות עם הבעיה אינן מביאות לפתרון ולכן קיים צורך בהדברת נמלים. העובדה כי הנמלים ניזונות ממגוון רב של מזונות גורמת נזקים רחבים לשדות גידולים ולנזקים שונים בסביבות מגורים ובשטחים בנויים, ומחייבת הדברת נמלים בחצר. הישרדותן של הנמלים נובעת מיכולתן לעבור בין מקומות מגורים ולהתאקלם באזורי מגורים חדשים, המבנה החברתי ההיררכי שלהן ויכולתן להתגונן בפני סכנות ותוקפים.

האם כדאי לבצע הדברת נמלים בחצר?

הנמלה אינה מהווה סכני לבני אדם, אך המטרד שהיא מהווה מצריך טיפול מקצועי בבעיה. הנמלים יימצאו בבתי מגורים במקומות בהם נמצא מזון שאינו מאוחסן. הנמלים בד"כ תחפורנה מחילות בשטחי הבית קירות, ארונות ורהיטים, זהו אחד הנזקים שנגרמים כתוצאה מפעילותן בתוך מבנים. הדברה נגד נמלים מקצועית תרחיק את הנמלים מהבית ומהחצר ותמנע חזרתן אליו. במהלך חודשי האביב, מתחילות הנמלים לאגור מזון לתקופת חודשי הקיץ ומלקטות אותו אל תוך הקן. בתקופה זו ניתן להבחין בשיירות נמלים שמתארגנות לשאת מזון אל הקן ולכן הדברת נמלים הינה מצרך נפוץ במהלך תקופה זו. בקן הנמלים מתרבות ואלו החדשות מצטרפות לפעילות, כולן פועלות תחת מבנה חברתי מסודר. התנהגותן ועשייתן של הנמלים בעלות תפקיד חשוב בטבע ולכן חשוב שלא לפגוע בהן במצבים אלו, אולם כאשר הנמלים פועלות במבנים כגון הבית, לדוגמא, הדבר מהווה מטרד לא קטן עבור האדם. מחיית הנמלים בתוך הבית גורמת לנזקים רבים ומומלץ לפתור את הבעיה ע"י הזמנת הדברת נמלים בהקדם כך שיימנעו הוצאות משמעותיות בהמשך.

שירות הדברת נמלים בגינה

קיימים בטבע כ-150 סוגים שונים של נמלים. הסוגים השונים הינם בעלי התנהגויות ומטרות שונות. לכן, קיימות דרכים שונות ומגוונות להדברת נמלים  בבית כאשר כל שיטת הדברה מותאמת לסוג הנמלים. מחקרים ממושכים הוכיחו כי הדברת נמלים כימית היא היעילה ביותר מבין סוגי ההדברות, אולם שימוש בחומרים כימיים במהלך שחירות הדברת נמלים עשוי כרוך בסכנות, ולכן מרבית המדבירים משתמשים כיום בחומרים ירוקים וידידותיים לסביבה שלא כרוכה סכנה בשימוש בהם לסביבה או לחיות הבית. הדברת נמלים מקצועית מתבצעת על ידי מדביר מנוסה אשר מבצע אבחנה לגבי סוג הנמלים. מכך הוא מסיק על אופי פעילותן של הנמלים ומבצע הדברה באמצעות חברה מוסמכת. המדביר מרסס חומר פעיל על הנמלים עצמן, ובאמצעות מעקב אחר שיירת הנמלים מאתר את הקן ומרסס את החומר בתוך קן הנמלים ומחוצה לו.
 
נמלים

הדברת נמלים מחיר הנמוך במדינה

במקרים בהם הדברת נמלים בבית באמצעות ריסוס ישיר איננה יעילה, כמו במקרים של קן שאינו נראה לעין או שאינו בהישג יד, יפזר המדביר חומר פעיל בצורת גרגרים לצדי השיירה ובקרבת קן הנמלים. הנמלים, שילקטו את הגרגרים שמשמשים כמזון עבורן, יישאו את הגרגרים אל עבר הקן כך שכלל הנמלים יצרכו אותם. כאשר הגרגרים יגרמו למותה של מלכת הקן ובשל המבנה החברתי שהזכרנו, הנמלים יתפזרו והקן יתרוקן. סגירת החורים שהנמלים יוצרים בקירות הבית לצורך יצירת מחילות, מהווה פתרון חלקי לבעיה, הדבר אולם לא יגרום להיעלמותן של הנמלים מאחר והקן ימשיך להתקיים, ולכן מומלץ להזמין מדביר נמלים מומחה לפתרון בעיה זו.