הזמן הרחקת יונים מגג רעפים

המקום האידיאלי שבו בוחרות יונים להתיישב, להקים את הקן שלהם ולהוליד את שושלת הצאצאים שלהם, הם גגות בתים. לכאורה, שהיית יונים על גגות בתים לא אמורה להזיק לאף אחד, אך הדבר לא נכון כלל ולכן בטרם היונים קובעים את מושבם בגגות רעפים, יש להרחיק אותם משם לצמיתות, באופן מהותי ורציני.

מדוע בוחרים היונים דווקא בגגות רעפים?

גגות רעפים מהווים את המקום האידיאלי עבור שהייה ממושכת של יונים. יונים בוחרים דווקא בגגות רעפים, להקים בהם קן וללדת בהם גוזלים, מכיוון שהגג מספק את ההגנה האולטימטיבית על היונים. הגג מהווה מסתור עבור היונים מתנאי מזג האוויר שונים. כמו כן, הגג מהווה את ההגנה הטובה ביותר עבור היונים, מפני בעלי חיים אחרים שיכולים להזיק או לפגוע בהם. לכן, הבחירה בגגות רעפים, לצורך הקמת קן, היא בחירה שיונים רבים בוחרים בה.  מכיוון שהגג לא נגיש באופן מהותי לבני האדם, נראה שלאף אחד בעצם לא יפריע אם היונים יתיישבו על גג ביתו. אך הדבר לא נכון, יונים אשר מתיישבות כדרך קבע, על גג הבית, יכולות להוות סיכון משמעותי, לבריאותם של כל בני הבית, או במידה ומדובר בגג רעפים של בניין, הסכנה רלוונטית לכל מי שגר בבניין או שוהה בו.

הסיכונים בשהיית יונים על גג רעפים

כאשר יונים שוהים על הגג, מקימים קן ואף יוצרים שושלת גוזלים, הם מפיצים חיידקים אשר מתרבים עוד ועוד במהלך הזמן. החיידקים הללו, יכולים לגרום למחלות קשות, זיהומיות ונגיפיות לכל מי שגר בבית או בבניין. לכן הרחקן מהגג היא דבר חשוב ומהותי שיש לדאוג לו, עוד לפני שהן מקימות קן על הגג. מלבד זאת, הן מפיצים כינים ופשפשים שיכולים לזהם את הבית ולהדביק אף את בני האדם הגרים בבית. ההדבקות בכינים או מיטה וכלי בית המכילים פשפשים, אלו סיטואציות לא נעימות כלל. הרחקת יונים מגג רעפים הוא הפיתרון האידאלי, למניעת מחלות קשות, פשפשים וכינים שנפוצים לכל עבר, מעצם הימצאותם על גגות של ביתכם או של בניין שאתם גרים או עובדים בו.

הרחקת יונים מגג רעפים - כיצד?

במידה והיונים עדיין לא התמקמו בגג, יש להתקין רשת אשר תמנע מהם להתמקם שם. במידה והן כבר התמקמו, יש להבריח אותם, לנקות היטב את הגג ולאחר מכן להתקין את הרשת באופן הרמטי ויעיל. הגירוש שלהן הוא צעד הכרחי לכל מי שרוצה לשמור על הגיינה בסיסית ועל בריאות. יונים יכולים להוות מפגע בריאותי משמעותי,כאשר הם שוהים על הגגות באופן תדיר. הרחקת יונים היא הכרחית.

 
יונים על גג רעפים