כל המזיקים עוזבים

הדברות מזיקים הן פעולות שנעשות על מנת להרחיק מזיקים מכל הסוגים, הן מדירות ובתים פרטיים והן ממקומות מסחריים, מאזורי תעשייה וממקומות ציבוריים אחרים, ממשרדים קטנים ועד קניונים גדולים.

הדברות מזיקים

בעלי חיים רבים נוטים להיכנס אל תוך שטחי מגורים ושטחים אחרים שבשימוש של בני אדם, אך הם לא בהכרח רצויים במקומות אלו. בניגוד לחיות מחמד, שאותן מכניסים אנשים לבתיהם מרצונם החופשי, הרי שמזיקים הם בעלי חיים לא קרואים, שמגיעים אל דירות, משרדים, מפעלים וכולי וגורמים שם לנזקים. ישנם מזיקים שמהווים נזק אסטטי בלבד, כלומר לא נעים לראות אותם בבית, כמו למשל פרפרים. ישנם מזיקים שגורמים נזקים קלים, כמו נמלים שעלולות לחדור למאכלים ולהוציא אותם מכלל שימוש, יתושים שעלולים לגרום לעקיצות, וכדומה. אך ישנם גם מזיקים שגורמים נזקים של ממש, כמו עכברים שעלולים לנשוך וגם להעביר מחלות שונות, טרמיטים שמחוללים נזקים בלתי הפיכים לרהיטי עץ, נחשים, שסכנתם ברורה, ועוד. הדברות מזיקים מסייעות לכם להיפטר מכל סוגי המזיקים הללו, בקלות ולאורך זמן. הדברות מזיקים נועדו להרחיק חרקים, מכרסמים, זוחלים וכל סוג אחר של בעלי חיים מזיקים, מציקים ומטרידים.

הדברות מזיקים – איך זה עובד?

הדברות מזיקים נעשות, ברוב המקרים, באמצעות חומרי הדברה. ישנם חומרי הדברה כימיים וגם חומרי הדברה אורגניים, תלוי ברצון שלכם עצמכם, ובאפשרויות בשטח. הדברות מזיקים צריכות להיות מותאמות לסוג המזיקים שאותם מדבירים, משום שישנם חומרי הדברה שמשפיעים באופן חריף על מזיקים מסוימים, אך אינם משפיעים כלל על מזיקים אחרים. לכן חשוב מאד להסביר למדבירים בדיוק אלו מזיקים קיימים אצלכם בבית, על מנת שיוכלו לבחור את סוג ההדברה המתאים לכם.

הדברות מזיקים – הרחקה

לפעמים, הדברת מזיקים אינה נעשית באמצעות חומרי הדברה או פיזור רעל, אלא באמצעות לכידה. לרוב, לכידה מתבצעת כנגד עכברים, נחשים, חולדות וכדומה, בעלי חיים גדולים שאותם קשה להדביר. ישנה גם אפשרות, לעיתים, למנוע כניסה של מזיקים, באמצעות רשתות לחלונות, דוקרנים נגד יונים, מכשירים חשמליים היוצרים תדר שמרחיק מזיקים, ועוד. אולם הדרך היעילה והבטוחה ביותר להיפטר ממזיקים לאורך זמן היא ללא ספק שימוש בשירות של הדברות מזיקים, מה שמאפשר לכם להיפטר מכל סוגי המזיקים לאורך תקופה ארוכה, לרוב תקופה שבין שנה לחמש שנים. אם יש לכם מזיקים בבית ואתם סובלים מהם, אל תחכו, הזמינו שירות של הדברות מזיקים, ותבוא לכם הרווחה במהירות וביעילות.